Audio HIFI Akustický Difuzor zabraňuje nežádoucím zvukovým odrazům uvnitř poslechového prostoru. Je určen pro náročné HIFI posluchače, zlepšuje celkovou akustiku poslechového prostoru. Zvukové vlny nepohltí jako tlumící materiály, ale rovnoměrně je rozptýlí. Přínos akustického difuzoru je v naplnění poslechového prostoru zvukem bez nežádoucích lineárních odrazů od rovných stěn. Ideální umístění difuzoru je mezi reprosoustavy tak, aby jeho střed byl v polovině výšky místnosti. Na zakázku lze vyrobit inverzní difuzor, který je ideální umístit přímo za posluchače tak, aby difuzory byly naproti sobě. Jejich efekt v rozptylu nežádoucích odrazů zvuku se potom násobí.

Parametry:

Rozptyl od345 Hz
Počet bodů N67 x 67 = 4489
Rozměry168 x 168 x 32 cm
Hloubka panelu250 m
Minimální vzdálenost od posluchače1.4 m
Cena4 600 EUR

 

RDacoustic kvadratický akustický difuzor QRD67 zabraňuje nežádoucím akustickým odrazům zvuku

Efekt mléčného skla

Použití akustického difuzoru má u zvuku podobný rozptylující efekt jako když před světelný kužel svítilny umístíte opískované mléčné sklo. Mléčné sklo světelný kužel difuzně, pravidelně rozptýlí. Přesně takový výsledný efekt rovnoměrného rozptýlení zvuku lze docílit použitím  akustického difuzoru.

Akustický difuzor – teorie, historie

Vzorec pro jeho výpočet je založen na kvadratických rozdílech v sekvencích z elementární teorie čísel, která byla popsána matematiky A. M. Legendrem a C. F. Gaussem.  2D QRD kvadratický difuzor má vynikající účinnost, jeho chování je počitatelné a funguje v horizontální i vertikální rovině.