Hifi elektronkový zesilovač

DIMD PP10

Audio hifi ultra lineární elektronkový zesilovač DIMD PP10 nabízí více, než se na první pohled může zdát.
Konstrukce zesilovače je bez použití plošných spojů, součástky jsou naletovány přímo na patice elektronek, aby bylo dosaženo co nejkratší signálové cesty. Elektronkový zesilovač PP10 se vyznačuje vynikající prostorovostí a podáním detailů.
Tento zesilovač jsme k našim reprosoustavám nezvolili náhodou. Souzní s naší filozofií použití minima kvalitních součástek a jedná se o špičkový zesilovač s dostačující výkonovou rezervou pro velmi citlivé stereo reproduktorové soustavy, jako jsou naše Evolution nebo Euphoria.

Technické parametry

 • Pracovní třída AB
 • Topologie výstupu Push-Pull, UL
 • Výstupní elektronky 4x EL84
 • Řídící elektronky 2x ECC83
 • Nominální zatížení výstupu 6 nebo 8 Ohm
 • Maximální výkon 2x 10 W
 • Vstupy 4 RCA pairs
 • Citlivost vstupu 420 mV
 • THD @ 1 W (1 kHz) <0,1 %
 • THD @ 10 W (1 kHz) <0,3 %
 •   Cena: €3 250.
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Vlastnosti

Komponenty vysoké třídy přesnosti

Proto jsou v zesilovači použity pouze ty nejlepší a nejvhodnější součástky.
Metalizované polypropylénové kondenzátory společně s ručním bodovým pájením (bez plošných spojů), zajišťují velmi nízký šum a celkové harmonické zkreslení. Každý hudební nástroj se tak projevuje ještě přirozeněji a živěji.
V DIMD PP10 jsou dále použity pouze metalizované rezistory s nízkou výrobní tolerancí. Výsledkem je nízká hladina šumu a zároveň všechny výhody přesně vyváženého stereo zesilovače.

Konstrukce bez použití pošných spojů

DIMD PP10 Stereo je konstruován podle nejvyšších standardů. Použitím konstrukce s ručním bodovým pájením je dosaženo minimálních délek signálové cesty a ideálního rozvržení zemnících potenciálů. I díky tomu má elektronkový zesilovač PP10 velmi nízký šum.
PP10 využívá push-pull zapojení ve třídě AB. Vyznačuje se extrémně nízkým harmonickým a intermodulačním zkreslením.

Přesně nastavený pracovní bod

Díky vnitřnímu zapojení bodovým pájením a komponentům vysoké třídy přesnosti by elektronkový zesilovač PP10 vykazoval vynikající výsledek i bez jakékoli celkové zpětné vazby. Použitím velmi jemné zpětné vazby 6 dB jsou všechny hlavní parametry drženy v ideálním pracovním bodě. A výsledek? Perfektně vyvážená frekvenční odezva, velmi nízké harmonické zkreslení a optimální tlumící faktor.

Spárované elektronky

Ať už jde o přesnost, čistost, nebo jakékoli jiné hodnocení kvality zvuku, na kvalitě elektronek záleží. V zesilovači PP10 jsou použity pouze spárované proslulé dvojité triody ECC83 v předzesilovači, a spárovaný kvartet pentod EL84 v zesilovači. Každý pár a kvartet je spárovaný speciálně pro DIMD PP10.

Otázky a odpovědi

Je jmenovitý výkon 10 W dostatečný?

Pro naše vysoce citlivé reproduktorové soustavy je výkon 10 W rozhodně dostatečný. Hlasitého poslechu lze dosáhnout již při výkonové hladině 0,8-1 W. Pro málo citlivé reproduktorové soustavy by tento výkon zřejmě dostatečný nebyl.