DIMD PP10 elektronkový zesilovač

Ultra lineární elektronkový zesilovač DIMD PP10 nabízí více než pouze povedený design. Konstrukce je bez použití plošných spojů, součástky jsou naletovány přímo na patice elektronek, aby bylo dosaženo ce nejkratší signálové cesty. Elektronkový zesilovač PP10 se vyznačuje vynikající prostorovostí a podáním detailů.

Konstrukce bez použití pošných spojů

DIMD PP10 Stereo je konstruován podle nejvyšších standardů. Použitím point-to-point konstrukce a ručním pájením je dosaženo minimálních délek signálové cesty a ideální rozvržení zemnících potenciálů. Elektronkový zesilovač PP10 má extrémně nízký šum.

PP10 využívá push-pull zapojení ve třídě AB s extrémně nízkým harmonickým zkreslením a intermodulačním zkreslením. PP10 je špičkový zesilovač s dostačující výkonovou rezervou pro velmi citlivé reproduktorové soustavy, jako jsou Evolution nebo Euphoria.

Komponenty vysoké třídy přesnosti

Přístupem ke konstrukci PP10 je vytvořit precizní elektronický nástoj a za tímto účelem se používají pouze ty nejideálnější součástky s minimem parazitních vlastností. Metalizované polypropylénové kondenzátory jsou párované a point-to-point ručně pájené přímo na patice elektronek. Díky tomuto přístupu je dosaženo velmi nízkého šumu a celkového harmonického zkreslení.

Dále jsou v  DIMD PP10 použity pouze metalizované rezistory s nízkou výrobní tolerancí, které také přispívají k velmi nízké hladině šumu a podtrhují tak ostatní výhody tohoto vyváženého stereo zesilovače.

Přesně nastavený pracovní bod

Díky vnitřnímu zapojení point-to-point konstrukce s komponenty vysoké třídy přesnosti, by elektronkový zesilovač PP10 vykazoval vynikající výsledek i bez celkové zpětné vazby. Použitím velmi jemné zpětné vazby 6 dB jsou všechny hlavní parametry drženy v ideálním pracovním bodě. A výsledek? Perfektně vyvážená frekvenční odezva, velmi nízké harmonické zkreslení a optimální tlumící faktor.

Párované elektronky

Jasnost, přesnost a čistota projevu je přesně to, co PP10 nabízí. Elektronkový zesilovač PP10 je osazen párovanými elektronkami dobře známých dvojitých triod ECC83 v předzesilovači a párovaných pentod EL84 ve výkonové části v push-pull zapojení.

Parametry:

Pracovní třída: AB
Topologie výstupu Push-Pull, UL
Výstupní elektronky 4 x EL84
Řídící elektronky 2 x ECC83
Nominální zatížení výstupu 6 or 8 Ohm
Maximální výkon 2 x 10 W
Vstupy 4 RCA pairs
Citlivost vstupu 420 mV
THD @ 1W (1kHz) < 0.1 %
THD @ 10W (1kHz) < 0.3 %
Cena 88 000 Kč

 

Odkaz na test

 

Otázky a odpovědi:

Je jmenovitý výkon 10W dostatečný?

Pro naše vysoce citlivé reproduktorové soustavy je výkon 10W rozhodně dostatečný je. Hlasitý poslech je již při výkonové hladině 0,8W – 1W. Pro málo citlivé reproduktorové soustavy by tento výkon  zřejmě dostatečný nebyl.