O nás

Jsme milovníci hudby, kterou vnímáme jako umění. Naší motivací je přenést toto umění v nejjemnějších možných detailech k posluchači.

Proč RDacoustic?

Radovan

Velkou část svého života jsem hledal odpověď na primární otázky vlastní nespokojenosti s množstvím audio komponentů „renomovaných“ značek. Největší úlohu na kvalitu přenášeného signálu mají bezesporu reproduktorové soustavy. Byl jsem nespokojený s tím co nabízel trh a přemýšlel nad konstrukcí vlastních reproduktorových soustav. Při poslechu hudby mě zajímají především detaily. Pro co největší množství detailů potřebuji co nejcitlivější reproduktor a ideálně bez frekvenční výhybky. Odpovědí byla vlastní hornová konstrukce za použití vysoce citlivého širokopásmového reproduktoru, které předcházelo více než 20 různých prototypů. Konečně jsem byl se zvukem spokojen. Mé okolí vnímalo netradiční hornovou ozvučnici velmi pozitivně, tak jsme se s Davidem rozhodli jít dál. Na základě našich zkušeností vznikl projekt nekompromisní konstrukce Evolution. Řada úspěchů s Evolutionem předznamenala vznik firmy RDacoustic.

David

S Radovanem se známe od dětství, hudba a DIY byly od jakživa naše velké koníčky. Zkonstruovali jsme velké množství společných projektů, které nám potvrdily, že fyzika jednoduše platí 🙂 a spousta vychvalovaných širokopásmových konstrukcí kolujících internetem nefunguje, ani fungovat nemůže. Neomezujeme se pouze na reproduktorové soustavy, časem bychom rádi nabídli našim zákazníkům ucelený sortiment audio komponentů. Náš společný přístup je co možná největší jednoduchost za použití co nejkvalitnějších komponent. Poslech kvalitní nahrávky na kvalitní audio aparatuře je velkým zážitkem, relaxací a odpočinkem. Preciznost, vysoká jakost a kvalita jsou atributy, které naše výrobky charakterizují.

Odkud jdeme a kam?

V roce 2014 jsme vstoupili výstavou v Praze do vod High End Audio světa. Výsledkem bylo upevnění dojmu správné cesty a odvaha vstoupit i na zahraniční trhy. Toto se podařilo realizovat v roce 2016 výstavou High End Mnichov. Díky dobrému ohlasu jsme začali spolupracovat se zahraničními partnery a naše produkty si našly cestu i do okolních států. V současné době kráčíme poctivě krok za krokem, navyšujeme kvalitu našich produktů a reflektujeme odezvu od našich zákazníků. Jejich aktuální spokojenost nám dodává palivo k prohloubení zahraničního obchodu jak v Evropském, tak i v mimoevropském prostoru.